Menu
Strona główna

Ile kosztuje kotłownia gazowa i dlaczego warto?

Kocioł gazowy to obecnie jedno z najlepszych źródeł do ogrzewania. Często spotykamy się z opiniami, że gaz jest drogi  i tutaj można się zastanowić dlaczego wiele osób zachwala sobie ten typ ogrzewania a inni mają odmienną opinię. Do takiego problemu musimy podejść w bardziej szerokim zakresie a wszystko zależy od całej instalacji CO łącznie z odbiornikiem ciepła tzn. z grzejnikami lub podłogówką. Mały błąd w instalacji wpływa bardzo mocno na funkcjonowanie wszystkich urządzeń a koszt jej poprawy może być tak duży, że szukamy innego alternatywnego rozwiązania.
Przykładem może być kotłownia w pewnym domu, gdzie instalatorzy źle dobrali średnicę rur co spowodowało zmniejszenie przepływu cieczy grzewczej. Dodatkowo podczas wycinania instalacji zauważyliśmy, że zawory kulowe były słabej jakości i miały mocno ograniczony przepływ. Jaki był efekt pracy takiej instalacji?

❄☃  Kocioł gazowy musiał produkować dużo ciepła i wysoka temperatura wody kotłowej zasilała grzejniki. Dzięki temu klient w części pomieszczeń uzyskał żądaną temperaturę ok 22 st C jednak w ostatnich pomieszczeniach nie można było osiągnąć nawet 20 st C a w większe mrozy problem był w całym domu. Tak działająca kotłownia generowała ogromne koszty ogrzewania i aby je ograniczyć klient zmniejszał temperaturę w domu. Tak powstają opinie, że ogrzewanie gazowe jest drogie.

Nasza modernizacja objęła czynności związane z:

    Wymianą rur CO na większe średnice

    Dołożeniu prawie dwa razy większych grzejników

Efekt był taki, że grzejniki zasilane były wodą kotłową o temperaturze prawie połowę mniejszej niż przed modernizacją. Mimo to we wszystkich pomieszczeniach osiągnięta była temperatura zadana tj między 21 a 22 st C a rachunki za gaz spadły o 60%.
To jest sytuacja, kiedy należy poprawić instalację a my nie idziemy na skróty. Jesteśmy w lepszej sytuacji kiedy nasi instalatorzy wykonują kotłownię na nowo. Bardzo często wykorzystujemy gotowe moduły instalacyjne z firmy Afriso. Dzięki temu wiemy, że dobrane są odpowiednie urządzenia, ograniczamy do minimum ewentualny błąd ludzki oraz znacząco przyspieszmy pracę. Klient ma pewność prawidłowego montażu, nie tworzymy plątaniny rur a kotłownia jest prosta, przejrzysta i estetyczna.
Z tej części wiemy już dlaczego wiele osób tworzy złe opinie o kotłowniach gazowych. Do tego producenci pomp ciepła, fotowoltaiki i inni podważają sens wykonania kotłowni gazowej lobbując swoje rozwiązania. My jednak opieramy się na doświadczeniu własnym, naszych instalatorów oraz producentów. Jak już wspomnieliśmy bardzo często korzystamy z rozwiązań firmy Afriso, która posiada ogromne doświadczenie w produkcji urządzeń instalacyjnych. Dobierając urządzenie związane z rozdziałem ogrzewania grzejnikowego i podłogowego natknęliśmy się na ciekawy film tego producenta, który opisuje temat ogrzewania gazowego. Warto go zobaczyć i przeanalizować ile kosztuje i dlaczego warto wykonać kotłownię gazową.

Mamy nadzieję, że ten temat został dogłębnie wyjaśniony. Czasami jednak bardziej dociekliwi klienci idą dalej i wysuwają dalsze pytania typu „ale gaz bardzo podrożał”

Rodzaj paliwa

% zmiana cen 2021/2022

Ekogroszek

90%

Energia

25%

Gaz

50%

Pelet

40%

Jak widać z tabeli powyżej widać zmiany cen innych alternatywnych źródeł ogrzewania. Wynika z tego, że ogrzewanie będzie w tym roku drogie niezależnie od paliwa jakie wykorzystujemy. Bardzo zła sytuacja jest z ekogroszkiem, które staje się obecnie jednym z najdroższych paliw.

Z poniższych danych wynika, że mimo podwyżek gazu jest ona dalej jednym z najtańszych źródeł ogrzewania. Jednak w tym momencie należ wrócić do istoty naszego tematu i odpowiedzieć na zadane pytanie: ile kosztuje kotłownia gazowa? Skorzystaliśmy tutaj z doświadczenia firmy Afriso, która na zamieszczonym filmie odpowiada nam w sposób doskonały.  Producent sam zauważa bardzo dużą różnicę cenową w ofertach, które różniły się samym urządzeniem grzewczym. Wg nas średnia cena takiej kotłowni powinna oscylować w okolicy 30 tys zł czyli statystyczna średnia. Jak to wygląda w porównaniu z innymi źródłami ciepła. Wszystko zależy od tego  jakie urządzenie wybierzemy. Cała instalacja od kotła do grzejników powinna być zbliżona. Wg tego analizujemy markowe produkty uśredniając ceny i porównując do kotła gazowego:

Kocioł gazowy ok  7000 zł z zasobnikiem

Pompa ciepła ok 25 000 zł tutaj dojdzie nam jeszcze zasobnik na CWU i bufor i często instalacja musi być zalana specjalnym inhibitorem

Ekogroszek ok 12 000 zł doliczyć należy zasobnik na CWU

Pellet ok 14 000 zł doliczyć należy zasobnik na CWU lub bufor

Elektryczny bufor ciepła w taryfie G12w ok 16 000 zł – obejmuje już Co i CWU oraz automatykę

Na koniec może trochę o zaletach ogrzewania gazowego.

   Przede wszystkim jeśli potrzebujemy ogrzewać gazem to zadaną temperaturę otrzymujemy w ciągu max kilku sekund ( chodzi nam o sytuację typu kocioł np. ekogroszkowy, który musi się nagrzać i dopiero po tym etapie otwierają się zawory i ciepło dopływa do grzejników. W przypadku gazu takie ciepło jest produkowane od razu)

   Kotłownia zajmuje mało miejsca

    Czystość kotłowni wymaga jedynie 1 rocznego przeglądu serwisowego

    Koszt ogrzewania na poziomie pomp ciepła

   Ciche urządzenia

Czym sugerować się w wyborze odpowiedniego urządzenia? Wg nas opinie o produkcie są bardzo ważne ale liczy się też wsparcie serwisowe producenta. Nasza firma Systemy Grzewcze AR preferuje takie marki jak Vaillant, Saunier Duval, DeDietrich oraz Termet. Tworząc ofertę dla klienta zwracamy szczególną uwagę na te aspekty dzięki czemu wiemy, że klient jest chroniony w przypadkach nieprzewidywanych np. ewentualne awarie. Mamy nadzieję, że rozwiązaliśmy wszelkie wątpliwości związane z wyborem źródła ciepła i dotyczy to osób mających w domu gaz. Jednak co w sytuacji jeśli tego gazu nie ma. Wtedy szukamy alternatyw ale to już inny temat, który opiszemy w innym artykule.

W przypadku bardziej szczegółowych informacji dotyczących ogrzewania gazowego lub alternatywnego to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy w Dzierżoniowie przy ulicy Rzeźniczej 5c. Dane kontaktowe i naszą ofertę można zobaczyć na stronie www.ar24.com.pl lub www.ar.sklep.pl.

Jesteśmy dużą hurtownią instalacyjną realizującą również usługi montażowe. Jeśli poszukiwany jest hydraulik, potrzebujemy zmodernizować kotłownię lub stworzyć nową, mamy problem z istniejącą to zapraszamy do kontaktu.  Systemy Grzewcze AR

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Automatyka do ogrzewania #ogrzewaniepodłogowe #automatyka #sterowanie #vaillant #techsterowniki #saunierduval #afriso

Post udostępniony przez Rafał Walter (@systemy_grzewcze_ar)

Użytkownik Allegro
0.00% Pozytywnych komentarzy
Typ
Ostatnie
7 dni
Ostatnie
30 dni
Wszystkie
Polecam
0
0
Nie polecam
0
0
Zgodność z opisem
Obsługa kupującego
Koszt wysyłki
Pokaż listę aukcji
Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.