Menu
Strona głównaOGRZEWANIEKotły gazoweKOCIOŁ GAZ. 20 KW PULSACYJNY AUER 1-FUNKCYJNY WYŁĄCZNIE Z MONTAŻEM

KOCIOŁ GAZ. 20 KW PULSACYJNY AUER 1-FUNKCYJNY WYŁĄCZNIE Z MONTAŻEM

Zapytaj o cenę

Producent: AUER
Wysyłka:Brak informacji
Produkt dostępny (2 szt.)
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

UWAGA
Produkt sprzedawany jest wyłącznie z naszym monteżem. Brak możliwości zakupu produktu jeśli montaż odbywa się poprzez niecertyfikowanego instalatora.

Do ceny należy doliczyć koszt usługi, która uzależniona jest od indywidulanej wyceny.

W przypadku zainteresowania zakupem kotła, jego podłączenia i uruchomienia prosimy o kontakt w celu umówienia się na obmiar na inwestycji.
Ze względu na duże zainteresowanie produktami marki Auer montaż ograniczamy regionalnie. Usługę możemy wykonać na terenie:
1. Wrocławia i okolic
2. Dzierżoniowa, Kłodzka, Ząbkowic, Bielawy, Pieszyc i wszystkich miejscowościach okolicznych
3. Świdnicy, Jaworzyny śl., Wałbrzycha i okolic.
na obszarach z poza wojewódzwta w zależności od możliwości na indywidualne zapytanie:

e-mail: biuro@ar24.com.pl
Tel. 881 75 00 77
Tel. 531 99 89 10

POSIADAMY SERWIS URZĄDZEŃ AUER
GWARANCJA NA URZĄDZENIA AUER

Przypominamy, że urządzenia marki Auer pochodzące z nieautoryzowanych źródeł nie mogą być objęte gwarancją oraz obsługą serwisową w ramach naszej sieci serwisowej. Wszelkie urządzenia legalnie sprzedane w Polsce są rejestrowane w bazie danych producenta urządzeń marki Auer. Systemy Grzewcze AR  stanowi autoryzowaną sieć sprzedaży marki Auer.
Kocioł Pulsacyjny o mocy 20 kW. Jest to najbardziej zaawansowane osiągnięcie w dziedzinie gazowych kotłów kondensacyjnych. Wykorzystuje on zasadę spalania gazu, opracowaną i stosowaną pierwotnie w silnikach lotniczych. Przeniesienie tej technologii do urządzenia grzewczego możliwe było dzięki 10-letniemu programowi badań firmy Auer. Opracowane rozwiązanie zostało zastrzeżone międzynarodowym patentem.

 • Rodzaj urządzenia:
  Gazowy kocioł kondensacyjny
 • Rodzaj:
  Kocioł pulsacyjny
 • Moc:
  20,3 kW
 • Sprawność:
  109 %
 • Wymiary (W x S x G):
  1148 x 550 x 545 mm
 • Rodzaj gazu:
  GZ, Propan
 • Poziom hałasu:
  41 db

Rewolucja w ogrzewaniu

 

Najwyższa technologia
Jest to najbardziej zaawansowane osiągnięcie w dziedzinie gazowych kotłów kondensacyjnych. W Kotle Pulsacyjnym palnik został zastąpiony komorą spalania, która w istocie jest silnikiem pulsacyjnym. Wykorzystuje on zasadę spalania gazu, opracowaną i stosowaną pierwotnie w silnikach lotniczych. Przeniesienie tej technologii do urządzenia grzewczego możliwe było dzięki 10-letniemu programowi badań firmy Auer. Opracowane rozwiązanie zostało zastrzeżone międzynarodowym patentem.


Jak to działa?
Tradycyjnie stosowany w kotłach gazowych palnik, został tutaj zastąpiony komorą spalania. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę.


Korzyści i przewagi

Poza wszystkimi korzyściami jakie daje odzysk energii ze spalin, Kocioł Pulsacyjny ma wiele zalet niespotykanych w kotłach kondensacyjnych z tradycyjnym palnikiem:

 • dzięki spalaniu pulsacyjnemu wyeliminowano ciągłą obecność płomienia. Jest to najistotniejsza cecha konstrukcji w porównaniu do tradycyjnych kotłów kondensacyjnych. W każdej sekundzie pracy kotła dochodzi do 115 mikrowybuchów (każdy mikrowybuch ma taką samą wydajność energetyczną). Moc grzewcza dostosowywana jest poprzez długość pracy kotła, tak więc z kotła o mocy 20 kW można teoretycznie uzyskać moc w zakresie od 1 do 20 kW. Nie ma tu ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika! Znika również ryzyko przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej.
 • wymiennik ciepła i komora spalania Kotła Pulsacyjnego są całkowicie zanurzone w wodzie, dzięki temu powstaje duża powierzchnia wymiany ciepła. Zapewnia to doskonałą sprawność urządzenia.
 • bogaty standard wyposażenia kotła obejmuje zewnętrzny czujnik pogodowy, system zapobiegający tworzeniu się bakterii legionelli, standardowe sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Kocioł Pulsacyjny nadzoruje niezależnie każdy obieg, aby uzyskać jak największe oszczędności i komfort. Wydajność c.w.u. w zależności od modelu sięga do 29l/min (z systemem Profusion).
 • w wymienniku ciepła mieści się w jednym momencie około 2000 impulsów cieplnych. Przepływ spalin jest zakłócony co sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.
 • Kocioł Pulsacyjny nie wymaga regulacji i czyszczenia. Oznacza to znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.
 • kocioł pozwala na znaczne ograniczenie kosztów instalacji poprzez zastosowanie bardzo taniego przewodu wydechowego z PCV-U. Nie ma tu potrzeby zastosowania bardzo drogich systemów rur koncentrycznych czy kwasoodpornych wkładów kominowych.
 • bardzo prosta budowa kotła i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem
 • Kocioł Pulsacyjny to najbardziej ekologiczne urządzenie gazowe (dla kotła o mocy 20kW emisja 10mg NOx/kWh). Doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i propanem.

Bezpieczeństwo

Mikrowybuchy mieszanki gazowej w Kotle Pulsacyjnym są całkowicie bezpieczne. Ciśnienie powstające w procesie spalania jest znikome. Co więcej, temperatura w komorze spalania jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami.


Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Wyświetl ten post na Instagramie.

Automatyka do ogrzewania #ogrzewaniepodłogowe #automatyka #sterowanie #vaillant #techsterowniki #saunierduval #afriso

Post udostępniony przez Rafał Walter (@systemy_grzewcze_ar)

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.