• Przechowalnia 0
 • KOMINEK 23,5 KW HYDRO KRETZ PŁASZCZ WODNY Z1103VS

  Z 1103VS hydro 23,5 kW - Kretz

  Prosta podwójna czerniona szyba zwiększająca optycznie palenisko. Idealny do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Wkłady z serii Z charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem, łatwą obsługą i doskonałą funkcjonalnością. To ekonomiczne i ekologiczne wkłady z płaszczem wodnym, które po zabudowie nie różni się wyglądem od typowego wkładu powietrznego. Możliwość doprowadzenia powietrza do komory spalania z zewnątrz. Posiada wbudowaną przepustnicę świeżego powietrza do sterowania procesem spalania bezpośrednio w urządzeniu oraz króciec fi 100 mm przyłączeniowy. Konstrukcja wkładów kominkowych Kretz wykonana jest ze stali. Komora spalania wyłożona jest żarobetonem oraz posiada gruby żeliwny ruszt i pojemny popielnik. Estetyczne wykończenie ramy drzwi od wewnątrz. Zastosowanie w tym modelu podwójnej szyby zmniejsza emisję ciepła na pomieszczenie zwiększając komfort cieplny. Wkład wyposażony w wężownicę schładzającą. Przystosowany do pracy w układzie zamkniętym.

  Gwarancja

  Produkty Kretz objęte są gwarancją -  5 lat na korpus oraz 2 lata na żarobeton i ruszt. Sprawia to, że są doskonałym wyborem do ogrzewania domu przez długie lata.

  Komfort użytkowania

  Istotą dobrego wkładu kominkowego jest umiejętność wykonania tak jego konstrukcji, aby drewno oraz pozostałe z niego gazy spaliły się w palenisku samoczynnie, a nie zostały sztucznie tłumione szybrem przed wydostaniem się do komina. To tłumienie gazów oraz spalin poprzez szyber powoduje szybsze brudzenie się szyby oraz nienaturalne spalanie. Stosowanie szybrów w tego typu nowoczesnych paleniskach mija się z celem. Jeśli jednak mamy problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie, bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie spalinowego wymiennika ciepła. Powoduje to obniżenie podciśnienia w palenisku z jednoczesnym zwiększeniem odzysku ciepła od spalin.

  Moc nominalna wkładu zależy od ilości spalanego drewna (paliwa) w palenisku. 

  1 kg suchego drewna to ok. 4 kW. 

  Więc 3 kg drewna = 12 kW, 5 kg drewna = 20 kW. 

  Dane techniczne: 

  Klasyfikacja energetyczna: A+

  Moc nominalna: 23,5 kW

  Moc nominalna na wodę: 18,5 kW

  Moc regulowana na wodę: 13 - 22,0 kW

  Sprawność: >75,0 %

  Emisja CO (przy 13% O2): 0,08 %

  Zalecane ciśnienie komina: 12 Pa

  Gwarancja: 5 lat (na korpus)

  Gwarancja na żarobeton i ruszt: 2 lata

  Wymiar szyby (wys / szer): 470 / 620 mm

  Waga: 143 kg

  Wyposażenie standardowe wkładów kominkowych Kretz:

  - przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 80 plus fi 100,

  - układ zamknięty z wężownicą,

  - system czystej szyby,

  - ergonomiczny i funkcjonalny regulator procesu spalania,

  - żeliwny ruszt oraz stalowy popielnik.

  Wyposażenie dodatkowe (szczegóły w cenniku):

  - rama maskująca,

  - nóżki montażowe.


  Kominek spełnia kryteria:

  Rodzaj paliwa Na drewno
  Seria Z płaszczem wodnym

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  https://www.instagram.com/systemy_grzewcze_ar/
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.