Menu
Strona głównaOGRZEWANIEKominkiKOMINEK DRAGON 2B POWIETRZNY 4-13 KW WERSJA TREND
Promocja

KOMINEK DRAGON 2B POWIETRZNY 4-13 KW WERSJA TREND

7 441,50 zł 6 426,75 zł

Producent: UNICO
Kod: DRAGON 2B
Wysyłka:7 dni
Produkt dostępny
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Zapytaj o produkt

W2-Ceramika Refrabox+676,50 zł
W3- Czarny szamot+0,00 zł

Właściwości:

  • wyposażony w doprowadzenie powietrza z zewnątrz, system czystej szyby, regulację dopływu powietrza pierwotnego i wtórnego do spalania, regulowane nóżki, szczelną komorę spalania, system dopalania spalin, ceramiczny deflektor, elegancką klamkę (czarna lub srebrna do wyboru)
  • palenisko bezrusztowe
  • korpus wykonany ze stali, wnętrze wyłożone szamotem
  • wykonany w technologii dwupłaszczowej

Podstawowy model stalowego szczelnego bezrusztowego paleniska kominkowego. Posiada uniwersalną bryłę i proporcje okna, komponujące się z większością nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz. Umożliwia zarówno użytkowe jak i rekreacyjne spalanie drewna i brykietów drewnopochodnych w szerokim zakresie uzyskiwanej mocy w sposób ciągły lub okresowy. Dragon 2 produkowany jest w wersji frontalnej, narożnej (Dragon 2B) i dwustronnej (Dragon 2 DUO) - z dwoma oknami vis-a-vis.

Możliwość samodzielnego doboru widocznych elementów okna paleniska pozwala na dokonywanie znaczących zmian wyglądu kominka po zabudowaniu (konfigurator), co zwiększa stopień uniwersalności wyrobu.

Wkłady kominkowe serii Dragon posiadają nowoczesny autorski system doprowadzenia powietrza do spalania zawierający regulowany balans oraz wielkość strumieni pierwotnego i wtórnego oraz stałe napowietrzanie strefy dopalania gazów. Sterowanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni znajdującej się pod oknem załadunkowym. System przy prawidłowym spalaniu odpowiedniej jakości paliwa zapewnia zachowanie w czystości szyby paleniska. Paleniska Dragon standardowo wyposażane są w obrotowy szyber w czopuchu spalinowym sterowany przesuwaną dźwignią umieszczoną nad oknem. Na życzenie mogą być wykonywane także w wersji bezszybrowej. Są urządzeniami grzewczymi przystosowanymi do zabudowy w domach z wentylacją mechaniczną – wymagane jest wtedy doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku szczelnym kanałem podłączonym do przyłącza znajdującego się pod komorą paleniska. Króciec doprowadzenia powietrza wkładu jest zorientowany poziomo, a jego położenie może być zmieniane już przez instalatora poprzez jego przemontowanie go w jedno z trzech gniazd, z których dwa pozostają zaślepione (nie dotyczy niektórych wersji Dragona 4B posiadających jeden pionowy króciec oraz Dragona 2 DUO, posiadającego dwa wejścia poziome i jedno pionowe). „Dragony” mogą współpracować z automatyką sterującą wielkością strumienia powietrza do spalania. Mogą także współpracować z urządzeniami poprawiającymi sprawność poprzez odzyskiwanie nadmiaru ciepła ze spalin, w tym z odbiornikami akumulacyjnymi, konwekcyjnymi, wodnymi. Dzięki bardzo solidnej budowie wkłady serii Dragon są przewidziane do instalacji zarówno w izolowanych obudowach konwekcyjnych jak i w ciężkich korpusach ogrzewających pomieszczenia na drodze wypromieniowywania ciepła. Wszystkie paleniska wkładów Dragon posiadają ogniotrwałe ceramiczne wyłożenia ochronne ścian i dna oraz ceramiczny deflektor.

Dostępne są 3 opcje wyposażenia lub indywidualne wybór elementów

OPCJE
--------------------------------------------------------------------
MODERN
   
Wyposażenie paleniska - szamot
Szyba klasyczna w stalowej ramie

Szyba we wkładach narożnych łączona klasycznie
Klamka classic
Listwa inox po wewnętrznej stronie klamki------------------------------------------------------------------------------
WERSJA TREND

Palenisko wyłożone czarnym szamotem
Szeroka rama klasyczna
Szyba we wkładach narożnych łączona klasycznie
Klamka design
Listwa inox po wewnętrznej stronie klamki---------------------------------------------------------------------------------------------------
WERSJA RASTER


Palenisko wyłożone refrabox
Czarny nadruk maskujący ramę
Szyba we wkładach narożnych łączona nadrukim
Klamka design
Listwa inox po wewnętrznej stronie klamki


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Własna konfiguracja

CERAMIKA
W2- Ceramika Refrabox  Refrabox
jest innowacyjnym rozwiązaniem używanym jedynie przez firmę Unico. To wyłożenie o zwiększonej trwałości, całkowicie odporne na ogień i produkty spalania oraz na udary mechaniczne. Dzięki zdolnościom akumulacyjnym ceramiki Refrabox ciepło może być szybciej przekazywane na ściany i otoczenie. Oprócz tego wkłady wyłożone tym materiałem są bardziej odporne na zmiany temperatur
W3- Czarny szamot

SZYBA
S2/S6- Raster

S3/S7- Podwójna Raster

S4- Podwójna klasyczna


KLAMKA
K5-8 Klamka design

Rodzaj paliwa DREWNO
Seria DRAGON

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Wyświetl ten post na Instagramie.

Automatyka do ogrzewania #ogrzewaniepodłogowe #automatyka #sterowanie #vaillant #techsterowniki #saunierduval #afriso

Post udostępniony przez Rafał Walter (@systemy_grzewcze_ar)

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.